مهارتهای نوشتن در کودکان و تقویت آن ها

نوشتن شکل مهمی از ارتباط و بخش کلیدی آموزش است. اما در دنیای تکنولوژی محور امروزی، به بچه ها فرصت زیادی برای تمرین و بهبود توانایی نوشتن داده نمی شود. این موضوع بسیاری از والدین را به تعجب وا می دارد که چگونه مهارت های نوشتاری فرزند خود را بهبود بخشند.

توسعه مهارت های نوشتن در کودکان زمان می برد و انجام آن می تواند کار سختی باشد. خوشبختانه، کارهای زیادی وجود دارد که والدین می توانند در خانه انجام دهند تا به بهبود مهارت های نوشتاری کودکان کمک کنند.

از فعالیت‌های سرگرم‌کننده گرفته تا جلسات روزانه خواندن و نوشتن، این نکات در مورد چگونگی بهبود مهارت‌های نوشتاری کودکان به کودک شما کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را در کمترین زمان افزایش دهد.

با این فعالیت های ساده و سرگرم کننده نوشتاری کودکان، مهارت های ارتباطی کودک خود را بهبود بخشید.

تقویت مهارتهای نوشتن در کودکان

مطالعه منظم پله ای برای نوشتن بهتر است و به تقویت مهارت های نوشتاری کودکان کمک می کند. به گسترش دایره لغات کودکان کمک می کند و روش های مختلف استفاده از کلمات را به آنها نشان می دهد. این همچنین استفاده از این کلمات را در نوشته های خود برای آنها آسان تر می کند. با بچه‌های کوچک‌تر، مطمئن شوید که هر روز با هم کتاب می‌خوانید و عشق آنها را به خواندن تشویق می‌کنید. خواندن را زود شروع کنید—بسیاری از کودکانی که کتاب می خوانند در بزرگسالی نیز تمایل زیادی به نویسندگی دارند.

بازی ها و فعالیت هایی را انجام دهید که نوشتن را تشویق می کند. جدول کلمات متقاطع و بازی های کلمات برای همه عالی است. 

برای کودکان خردسال که تازه نوشتن را یاد می گیرند، سعی کنید یک کاربرگ ایجاد کنید که در آن بتوانند حروف و کلمات را ردیابی کنند. حروف و کلمات را بنویسید، یک تکه کاغذ دیگر را روی آن قرار دهید و از فرزندتان بخواهید روی کاغذ خالی ردیابی کند. همچنین می‌توانید با ترسیم کردن خط‌های نقطه‌گذاری شده توسط فرزندتان، یک بازی اتصال نقاط ایجاد کنید و سپس به شما بگویید که کدام حرف یا کلمه را پیدا کرده است.

با نوشتن با چیزی غیر از خودکار یا مداد نوشتن را جذاب کنید. نقاشی با انگشت، یا حتی حبوبات همگی از فعالیت‌های سرگرم‌کننده نوشتن هستند که به تقویت مهارتهای نوشتن در کودکان کمک می‌کنند.

فرزندتان را تشویق کنید تا برای دوستان یا اعضای خانواده نامه بنویسد. اعضای خانواده دور به‌خصوص دریافت نامه‌های دست‌نویس را دوست دارند و این یک راه عالی برای کار روی بهبود مهارت‌های نوشتاری برای بچه‌ها است.

داشتن دفتر خاطرات راه بسیار خوبی برای بیان افکار و عقاید است و در عین حال روی بهبود مهارت های نوشتاری کودکان نیز کار می کند. برای انتخاب یک دفتر خاطرات سرگرم کننده با فرزندتان یک گردش برنامه ریزی کنید و او را تشویق کنید که تا آنجا که ممکن است در آن بنویسد. آن را به بخشی از برنامه روزانه او تبدیل کنید.

برای تقویت مهارتهای نوشتن در کودکان گوشه کوچکی را در خانه خود اختصاص دهید که کاملاً به نوشتن اختصاص دارد. داشتن فضایی که صرفاً به نوشتن اختصاص داده شده است به رهایی کودک شما از حواس پرتی کمک می کند تا بتواند روی تمرین مهارت های نوشتاری تمرکز کند.

اطمینان حاصل کنید که فرزندتان می‌داند که هر زمان که به آن نیاز داشت، در املا یا تصحیح آن به او کمک می‌کنید. وقتی زمان نوشتن را برای خود در اولویت قرار می دهید، بهبود مهارت های نوشتاری برای فرزندتان آسان تر می شود.

به مجموعه کتاب های مورد علاقه فرزند خود فکر کنید. یا شاید او شیفته دایناسورها است. علایق او هرچه که باشد، آنها را به نوشتن وصل کنید. از فرزندتان بخواهید داستان کوتاه جدیدی درباره شخصیت های مورد علاقه اش بنویسد یا به او اجازه دهید داستانی درباره دایناسورها بسازد.

 

کلمات مرتبط :

تقویت مهارتهای نوشتن در کودکان – کاردرمانی ذهنی کودکان در ارومیه – گفتاردرمانی کودکان در ارومیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ